WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI - 01/10/2018

  

Właśnie zaprzyjaźniliśmy się z Polską Biblioteką w Aberdeen :)
My - Klasa IV/V z Polskiej Słonecznej Szkoły wraz z opiekunami, jako prekursorzy projektu ,,Mania czytania", odwiedziliśmy powstałą w 2009r. pierwszą, polską bibliotekę w naszym mieście. Znajduje się ona w samym sercu Aberdeen i pracują w niej wyłącznie wolontariusze, którym nieobojetny jest zanikający język ojczysty na emigracji. Dzieki uprzejmości dwóch przesympatycznych Pań, Marty Biskup i Alicji Kacprowicz, mieliśmy wyjątkową okazję poznać historie tej placowki, pracę bibliotekarza, regulamin i zasady panujące w bibliotece. Uzyskaliśmy również ogromne wsparcie w postaci cennych informacji, rad i wskazówek- Panie zaoferowaly nam pomoc w uruchomieniu naszego oddzialu bibliotecznego i stalą współpracę. :)
To była nie tylko oryginalna lekcja języka polskiego dla nas wszystkich, ale także podwaliny pod nową wieź :)
I jeszcze Wam się pochwalimy:
WRÓCILIŚMY STAMTĄD OBŁADOWANI PREZENTAMI DLA NASZEJ SZKOLY, A NIEKTÓRZY Z NAS JUŻ DOŁĄCZYLI DO GRONA STAŁYCH CZYTELNIKÓW :D
DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W NASZĄ WYCIECZKĘ:

  • RODZICOM za pomoc w transporcie i opiece nad dziećmi;
  • PANIOM - MARCIE I ALICJI za ciekawy wykład, szczegółowe informacje, specjalne otwarcie w dogodnych godzinach placówki i miłe przyjęcie oraz za ksiażki, które otrzymaliśmy;
  • PANU DYREKTOROWI za sprawną pomoc w organizacji wycieczki i czuwanie nad jej bezpiecznym przebiegiem;
  • PRACOWNIKOM PAA za pośredniczenie w kontaktach.

Na wszelki wypadek : DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRYCH NIEZAMIERZENIE POMINELIŚMY :)
Klasa IV/V
wraz z nauczycielem p. Małgorzatą Wilczyńską

 

MANIA CZYTANIA - 30/09/2018

 

W powakacyjnym przypływie dużej dawki energii pedagogiczno - wychowawczej ruszamy z akcją MANIA CZYTANIA. Mamy ambitny cel: Chcemy zaszczepić wśród najmłodszych miłość do książek. Miłości do telefonów, tabletów i komputerów zaszczepiać nie trzeba - dzieci zakochują się w nich od pierwszego wejrzenia i to po same uszy. Zamierzamy pokonkurować ze zdobyczami technologii i wciągnąć dzieciaki w niezwkłą przygodę jaką jest czytanie.

Mamy już gotowy do działania zespół naszej szkoły i piękne drewniane regały . Teraz potrzebujemy książek!!! Jeśli macie w domu dawno przeczytane, zapomniane książki, którym chcielibyście podarować drugą młodość, z radością je przyjmiemy:) Zameldujemy je w Bibliotece Slonecznej w budynku naszej szkoły - Winfex Centre i udostępnimy światu.
W akcje zaangażowane sa polskie sklepy Tradycja i Góral, ktore przyjmuja książki w swoich punktach. Korzystając z okazji BARDZO DZIĘKUJEMY ww sklepom i przemiłym ekspedientkom;)

Punkty zbiórki książek:
GÓRAL: Summerhill Court, 19, Aberdeen AB15 6TT
TRADYCJA: 17 Palmerston Rd, Aberdeen AB11 5QP, 481-483 Great Northern Rd, Aberdeen AB24 2EE, 3-5 Skene Square
POLSKA SŁONECZNA SZKOŁA: Winfex Centre, Tyseal Base, Craigshaw Cresent, AB12 3AW

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Jeśli masz powołanie do pracy z dziećmi, jesteś osobą pełną zapału i entuzjazmu, zapraszamy do współpracy! Poszukujemy asystentów - wolontariuszy do pracy w młodszych grupach wiekowych (przedszkole, klasa 1) Naszym wolontariuszom gwarantujemy zdobywanie nowych umiejętności u boku doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, trening w indywidualnej pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach, udział w warsztatach i szkoleniach. Oprócz poszerzenia doswiadczeń zawodowych i niewątpliwej satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi, zapewniamy również darmową naukę w naszej szkole, okazjonalne nagrody finansowe, zwrot kosztów dojazdów, PVG oraz referencje.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Drodzy Rodzice
Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w życie szkoły zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt drogą emailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zajęcia rozpoczynamy 2 września o godzinie 9.15.
Dzieci można przyprowadzać do szkoły od godziny 9.00.
Spotkanie z rodzicami nowych dzieci odbędzie się o godzinie 9.20.
Dzieci w przedszkolu potrzebują obuwia lub kapci na zmianę oraz czegoś do jedzenia na drugie śniadanie .

Już teraz zarówno sobie jak i Państwu życzymy ekscytującego nowego roku w Naszej Szkole.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Drodzy Rodzice
W naszej szkole będzie działał klub przygody dla dzieci w wieku 7-12 lat. Klub ten, organizowany przez harcerzy, będzie odbywał się dwa razy w miesiącu. Rozpoczyna się tuż po zajęciach szkolnych i trwa do godziny 16.30. Koszt to 15£ miesięcznie. Poniżej prezentujemy pismo otrzymane od drużynowego Krzysztofa Orchowskiego:

Zakończenie roku szkolnego 2017

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24