Drodzy Rodzice
W naszej szkole będzie działał klub przygody dla dzieci w wieku 7-12 lat. Klub ten, organizowany przez harcerzy, będzie odbywał się dwa razy w miesiącu. Rozpoczyna się tuż po zajęciach szkolnych i trwa do godziny 16.30. Koszt to 15£ miesięcznie. Poniżej prezentujemy pismo otrzymane od drużynowego Krzysztofa Orchowskiego:

"W Sobotę 24 września rozpoczniemy zajęcia pozaszkolne, które będą odbywały się bezpośrednio po zajęciach szkolnych. Odbiór dzieci o godzinie 16.30. Klub odbywać się będzie w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca.

Mamy dwa kluby -jeden jest dla dzieci w wieku 7-9 lat, drugi dla dzieci i młodzieży 9/10-13 lat.

Kluby są prowadzone przez harcerzy, i wykwalifikowaną kadrę, nie są harcerstwem. Podchody, wędrówki, gry fabularne w terenie, zapoznanie się z lokalną historią Aberdeen oraz terenowe gry typu INO na orientację, uczenie polskiej kultury przez działanie, a przede wszystkim świetna przygoda z przyrodą, geografią, orientacją w ternie i rówieśnikami z różnych środowisk i organizacji w Aberdeen (obie polskie szkoły, harcerstwo, a także rówieśnicy nie objęci programem polskich szkół)

- Koszt dla uczestników ze szkoły św. Stanisława Kostki to 10 funtów na miesiąc (zajęcia w klubie zaczynają się około godziny 14.30). Należy przygotować pociechom lunch, butelkę wody, a także bilety na autobus aby dojechać do Winfex Centre.

- Koszt dla uczestników z Polskiej Słonecznej Szkoy to 15 funtów na miesiąc, zajęcia rozpoczynają się wcześniej, gdyż szkoła szybciej się kończy (13.00), należy mieć swój lunch oraz butelkę wody.

Dziękuję za rozmowy i trzymamy wszyscy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia integrującego wszystkie polonijne organizacje młodzieżowe.

Serdecznie Pozdrawiam

Krzysztof Orchowski"

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zakończenie roku szkolnego 2017

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24